Недела, 21 Јануари 2018

Недела на Православието

01
02
03
04
05
06
07
1/7 
start stop bwd fwd

На денот кога Православната Црква го слави празникот Недела на Православието, Неговото Блаженство, Архиепископот г.г. Стефан во сослужение со поранешниот Митрополит Горазд и свештенството од Скопската епархија, отслужи Божествена Литургија во Соборниот храм Св. Климент Охридски. По повод празникот, после Литургијата, беше изведена свечена програма со настап на црковниот хор при Архиепископскиот Соборен храм и хорот од дечињата кои ја посетуваат Верунауката.
Share