Недела, 21 Јануари 2018

Прославен денот на светиот првомаченик и архиѓакон Стефан


На 09 јануари 2018 година, денот во кој Црквата го прославува споменот на светиот првомаченик и архиѓакон Стефан, Неговото блаженство Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан отслужи света литургија во црквата посветена на Преподобна Параскева во населба Црниче. На евхаристискиот собор верниот народ се причести со светите Христови тајни. 

SPE_5670
SPE_5671_copy
SPE_5672
SPE_5700
SPE_5706
SPE_5712
SPE_5717
SPE_5740
SPE_5745
SPE_5759
SPE_5798
SPE_5839
SPE_5790_copy

Share