Понеделник, 19 Февруари 2018

Архиерејска Литургија во храмот Св. вмч. Димитриј Солунски во Скопје

На 08.11.2017 по повод празнувањето на св. вмч. Димитриј Солунски, Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан во сослужение на Епископот хераклејски г. Климент и свештенослужители од Скопската епархија отслужи Божествена Литургија во центарот на Скопје, во храмот што го носи неговото име овој голем Христов воин и поборник за вистината, кој маченички пострада за време на христоборниот цар Максимијан.
SPE_3944_-_CopySPE_3877_-_CopySPE_3835_-_CopySPE_3827_-_CopySPE_3862_-_CopySPE_3887_-_CopySPE_3898_-_CopySPE_3912_-_CopySPE_3916_-_CopySPE_3935_-_CopySPE_3933_-_Copy
Share