Понеделник, 19 Февруари 2018

Архиерејска Литургија во населбата Црниче

Чествувајќи го споменот на преподобна Параскева од Јаши (Романија) во храмот Св. Петка Римјанка во населбата Црниче, Неговото Блаженство Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан во сослужение на свештенослужители од Скопската епархија отслужи Божествена Литургија на која верниот народ се причести со светите Христови тајни.
SPE_3717_-_CopySPE_3667_-_CopySPE_3674_-_CopySPE_3677_-_CopySPE_3704_-_CopySPE_3705_-_CopySPE_3736_-_CopySPE_3749_-_CopySPE_3750_-_CopySPE_3753_-_CopySPE_3754_-_CopySPE_3759_-_CopySPE_3765_-_CopySPE_3777_-_Copy
Share