Понеделник, 19 Февруари 2018

Архиерејска литургија во манастирот Св. вмч. Георгиј во Кривидол

На 06.05.2017 година кога Црквата Христова си спомнува за големите страдања и упокојување на светиот Георгиј Победоносец, Архиепископот охридски и македонски во сослужение на свештенослужители отслужи Божествена Литургија во манастирот Св. вмч. Георгиј во Кривидол.
SPE_7451SPE_7409SPE_7417SPE_7418SPE_7446SPE_7434SPE_7438SPE_7441
Share