Понеделник, 19 Февруари 2018

Недела на свети Григориј Палама


На 12. март 2017 година (втора недела од Великиот пост), ден кој е посветен на свети Григориј Палама и, воедно, ден во кој Македонската Православна Црква го прославува поменот на светите Агатангел Битолски и  Прокопиј Декаполит, Неговото блаженство Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан отслужи света Василиева литургија во црквата Света Параскева (Петка) Римјанка, во населба Црниче.

SPE_3605
SPE_3609
SPE_3651
SPE_3678
SPE_3679
SPE_3714
SPE_3736
SPE_3748
SPE_3779
SPE_3890
SPE_3891
SPE_3905

Share