Вторник, 12 Декември 2017

Slideshow

Осветување на црквата посветена на Архангел Гаврил во населба Ченто

Е-пошта Печати PDF
SPE_3950SPE_3951
На 21.11.2017 година, денот посветен на соборот на архистратигот Михаил и останатите небесни сили, Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан ја освети црквата посветена на архангел Гаврил во населба Ченто.
Повеќе...

Покана по повод осветувањето на храмот Св. Архангел Гаврил во населбата Ченто

Е-пошта Печати PDF
__-__-_Copy_copy_copy
Скопската епархија на 21.11.2017 година во 08:30 часот ве поканува на осветувањето на храмот Св. Архангел Гаврил во населбата Ченто. Чинот на осветување ќе го изврши надлежниот архиереј Неговото блаженство Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан.

Осветена црквата - капела Лазарово воскресение во с. Долно Лисиче

Е-пошта Печати PDF
20171028_094232_-_Copy_-_CopyНа 28.10.2017 година Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан во сослужение на свештенослужители од Скопската епархија изврши осветување на новоизградената црква - капела Лазарово воскресение во селото Долно Лисиче.
Повеќе...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL