Недела, 21 Јануари 2018

Slideshow

Недела на Св. Марија Египетска

Е-пошта Печати PDF
NEDELA_NA_SV._MARIJA_EGIPETSKA_018ВО ЦРКВАТА ПОСВЕТЕНА НА СВ. ЃОРЃИ ПОБЕДОНОСЕЦ ВО НАСЕЛБАТА ЧАИР, ВО СКОПЈЕ, СВЕТА АРХИЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА ОТСЛУЖИ АРХИЕПИСКОПОТ ОХРИДСКИ И МАКЕДОНСКИ СТЕФАН СО СВЕШТЕНСТВОТО ПРИ ОВОЈ ХРАМ. ПОСЛЕ ЛИТУРГИЈАТА СО ПОЕТСКИ ТВОРБИ СЕ ПРЕТСТАВИЈА ВЕРНИЦИТЕ И ХОРОТ ОД ОВАА ПАРОХИЈА.
Повеќе...

Недела на Св. Јован Лествичник

Е-пошта Печати PDF
nedela-na-SvНеговото Блаженство, Архиепископот г.г. Стефан, благоволи да служи Света Василиева Литургија во црквата Св. Архангел Михаил, во населбата Автокоманда во Скопје. Со свои творби, на Свечената Академија се претставија дечињата кои ја посетуваат Веронауката при оваа црква.
Повеќе...

Крстопоклона недела

Е-пошта Печати PDF
krstopoklona-nedelaВо третата недела од Великиот Пост, кога Православната црква го слави чесниот и животворен крст, Неговото Блаженство, Архиепископот г.г. Стефан, заедно со свештениците од црквата Св. Петка, отслужи Света Божествена Литургија. Верниците се
Повеќе...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL