Понеделник, 19 Февруари 2018

Slideshow

Архиерејска Божествена Литургија

Е-пошта Печати PDF
svarhangelgavril2010На денот кога Православната црква си спомнува за Св. Архангел Гаврил, Неговото Блаженство Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан отслужи Архиерејска Литургија во црквата на Св. Архангел Михаил во н. Автокоманда. По отслужувањето на
Повеќе...

Раѓање на Св. Јован Крстител-Иванден

Е-пошта Печати PDF
SV.JOVAN-IVANDEN_150Неговото Блаженство, Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан, благоволи да богослужи Света Литургија и да проповеда  по повод празникот „Раѓање на св. Јован Крстител-Иванден“ во храмот посветен на Св. Јован Крстител во н. Капиштец.
Многубројниот народ се причести со Светите Христови Тајни.
Повеќе...

Божествена Литургија во н. Радишани

Е-пошта Печати PDF
sv.naum06На денот кога Православната црква го празнува преподобен Наум Охридски Чудотворец, во црквата посветена во негова чест се отслужи Божествена Литургија. На Литургијата чиноначалствуваше протоереј-ставрофор Коста Станоевски во сослужение на протоереј-ставрофор
Повеќе...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL