Вторник, 12 Декември 2017

Slideshow

Денови на руската духовна култура во Република Македонија

Е-пошта Печати PDF
DSC_3984

Скопје, 16 Септември 2010

Во рамките на манифестацијата Денови на руската духовна култура во Република Македонија, вчеравечер, со свој концерт во Соборниот храм „св. Климент Охридски“, се претстави Московскиот синодален хор.

Повеќе...

Архиерејска Литургија во манастирската црква св. Јован Крстител

Е-пошта Печати PDF
sv.jovan2010_079На денот кога Православната црква си спомнува за празникот „Отсекување на главата на св. Јован Крстител“, Неговото Блаженство г.г. Стефан отслужи Архиерејска Литургија во манастирската црква св. Јован Крстител во н. Капиштец во Скопје. Верниот народ се причести со светите тајни.
Повеќе...

Прием во Кабинетот на Архиепископот Стефан

Е-пошта Печати PDF
Gjorgji_Filipov_2На 31.08.2010, Неговото Блаженство Архиепископот Охридки и Македонски г.г. Стефан, го прими Н.Е. г. Ѓорѓи Филипов, амбасадор на Република Македонија во Австрија, Чешка, Словачка и Јапонија.
Повеќе...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL