Понеделник, 19 Февруари 2018

Slideshow

Божествена Литургија во населбата Црниче

Е-пошта Печати PDF
_MG_0917_-_Copy_MG_0940_-_Copy
На празникот на свети архиѓакон и првомаченик Стефан, Неговото блаженство Архиепископот г.г. Стефан во сослужение на Нивните преосвештенства Епископите г. Јосиф Велички и г. Јосиф Лешочки отслужи Божествена Литургија во црквата „Св. Петка“ во населбата Црниче.
Повеќе...

Собор на Пресвета Богородица

Е-пошта Печати PDF
Copy_of__MG_0644Copy_of__MG_06
На вториот ден од Божик, кога Православната Црква молитвено во слава и пофалба си спомнува за Пресвета Богородица, Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан отслужи Божествена литургија во црквата „Рождество на Пресвета Богородица“ во Скопје.
Повеќе...

На празникот на Рождеството Христово, н. Капиштец, Скопје

Е-пошта Печати PDF
Copy_of_v.Josif.Bozik1Copy_of_v.Josif.Bozik10
Во триесет и втората  неделе по Педесетница, на празникот на Рождеството Христово, Неговото преосвештенство Епископот Велички г. Јосиф отслужи  света
Повеќе...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL