Петок, 18 Август 2017

Slideshow

Божествена литургија во манастирот посветен на свети Наум Охридски во Радишани

Е-пошта Печати PDF
SPE_8986_copySPE_8987
На 03 јули 2017 година, денот во кој Македонската Православна Црква го прославува поменот на свети Наум Охридски Охридски, Неговото блаженство Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан отслужи Божествена литургија во манастирот посветен на преподобниот Наум Охридски во Радишани.
Повеќе...

Архиепископот охридски и македонски г.г Стефан присуствуваше на свечената прослава по повод матурирањето на 49-тата генерација богослови

Е-пошта Печати PDF
SPE_8349SPE_8467
Во саботата, на 10 јуни 2017 година, Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан присуствуваше на свечената прослава по повод матурирањето на 49-тата генерација богослови.
Повеќе...

Архиерејска литургија во денот на Слегувањето на Светиот Дух врз Апостолите (Света Троица) - Педесетница

Е-пошта Печати PDF
SPE_8075SPE_8076
На 05 јуни 2017 година, денот во кој Црквата го прославува слегувањето на Светиот Дух врз апостолите (Света Троица) - Педесетница, Неговото блаженство Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан отслужи божествена литургија во соборната црква посветена на светиот Климент Охридски, во Скопје. 
Повеќе...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL