Вторник, 12 Декември 2017

Slideshow

Архиерејска Литургија во чест на патронот на Македонската православна црква - СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ

Е-пошта Печати PDF
SPE_4597_-_Copy_-_CopySPE_4672_-_Copy_-_Copy

На денот кога Македонската православна црква си спомнува за својот молитвен заштитник пред Бога - СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ, Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан во сослужение

Повеќе...

Празнична Вечерна и свечена академија во чест на Св. Климент Охридски

Е-пошта Печати PDF
SPE_4533_-_Copy_-_CopySPE_4590_-_Copy_-_Copy

На 07 декември во Соборниот храм Св. Климент Охридски во Скопје се отслужи Празнична вечерна богослужба на која во присуство на Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан, чиноначалствуваше Епископот хераклејски г. Климент.

Повеќе...

Прослава на свети Климент во Македонската православна богословија

Е-пошта Печати PDF
DSC_0108DSC_0109
На 6 декември во Македонската православна богословија „Свети Климент Охридски“ во село Драчево започна овогодинешното прославување на патронот на нашата Богословија и Црква, светиот Климент, Охридскиот Чудотворец.
Повеќе...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL