Недела, 25 Февруари 2018

Slideshow

Распоред на архиерејските литургии во време на Великиот пост

Е-пошта Печати PDF

За време на Велигденскиот пост, Негово Блаженство Архиепископот Охридски и Македонски г.г. СТЕФАН ќе богослужи, или ќе присуствува на светите Литургии во следниве храмови:

Повеќе...

Прием во кабинетот на Архиепископот

Е-пошта Печати PDF
SPE_6817_-_Copy_2Архиепископот г.г. Стефан денес во својот кабинет го прими Градоначалникот на општина Гази Баба г. Борис Георгиевски.
Повеќе...

Панихида пред гробот на Гоце Делчев

Е-пошта Печати PDF
_1_-_CopyНа 04.02.2018 година по повод 146 години од раѓањето на Гоце Делчев, пред неговиот гроб Архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан со свештеници од Скопската епархија отслужи Панихида.
Повеќе...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL